Anti Seo Nedir? Black Hat Seo

Birçok web Master’ın karşılaştığı en büyük sorunlardan biri de anti seo uygulamasına maruz kalmasıdır.Diğer adı ile Black Hat Seo tekniği olarak bilinmektedir. Genel olarak sitenizin takipçilerimden veya kötü amaçlı kişiler tarafından websitenize uygulanır. Uygulanan anti seo işlemi sitenize zarar verir. Anti seo  uygulamasındaki amaç sitenin arama motorunda sıralamasının düşmesine sebep olmasıdır.Bu gibi durumlarda çeşitli yöntemlerle web sitenizi koruyabilirsiniz.

Anti seo Nasıl anlaşılır

Sitenizde  bir anda aşırı hit gelmesi sunucunuza yapılan saldırılar gibi birçok faktör anti seo uygulamasının işaretidir. Yapılan anti seo uygulaması bir anda fark edilebilecek bir uygulama değildir. Sitenin anti seoya uğrayıp uğramadığını çeşitli seo araçlar yardımıyla öğrenebilirsiniz. Bu yüzden web sitelerinizi Belirli aralıklarla Google webmaster Tools aracından ve seomuz ahref  gibi servislerden faydalanılarak sitenize gelen bağlantıları önceden tespit edebilirsiniz.Seo çalışması yaparken Size referans olan sitelerin yani backlink alınan sitelerin hangileri olduğunu biliyorsanız ve bunların aksina hiç bilmediğiniz bir site link çıkışı sağlamış ise bu bir anti seo girişimi olabilir. Referans olan sitenin hangi kelimede ve index sayısına bakılarak fikir edinebilirsiniz.

Antiseodan Korunma Yöntemi

Google tarafından web siteleri güvenliğini korumak için tasarlanmış Google link  reddetme aracı  bizlere bu konuda kolaylık sağlamaktadır. Black Hat Seo gibi zararlı yöntemlerden korunmak için kullanılan google uygulamasıdır.Bu araç ile web sitemize gelen tüm backlinkleri ve bağlantıları görebilirsiniz Böylece hangi bağlantıların web sitemizin içeriği ile ilgili olup olmadığını ile hangi bağlantıları bildiğinizi hangisinde spam olup sitenize zarar verme ihtimalinin ne olduğunu görebilirsiniz.