Google’de en çok aranılan kelimeleri bulmak bize birçok yarar sağlayacaktır. En çok ziyaret edilen sitelerden biri olmak istemez misiniz? Günlük, haftalık, aylık ve yıllık bazda Google’de en çok aranılan kelimeleri görebilir ve bu anahtar kelimeler üzerine içerik oluşturabilirsiniz. Bu hususta, Google Trendler size yardımcı olacaktır. Dilimize girmiş haliyle Trends olarak telaffuz edilen ve “Google Trends”  olarak bilinen bu içeriğe kolayca ulaşabiliyorsunuz. Hatta hangi şehirden hangi kelimenin ne kadar hacimde aranıldığını burada görmek mümkündür.

Arama çubuğuna “Google Trends” yazdığınızda karşınıza çıkacak https://trends.google.com adresine giriyorsunuz. İlk açılış ekranında Birleşik devletler konumunda en çok aranılan kelimeler karşınıza çıkacaktır. Bu kelime dizinine tıkladığınızda her anahtar kelime için arama hacmini görmeniz mümkün. Türkiye için seçeneği değiştirdiğinizde işte tüm çıplaklığıyla Google’de en çok aranılan kelimeleri bulmak çocuk oyuncağı oluyor. Resme dikkatli baktığınızda hangi şehirden hangi kelimelerin arandığını dahi görmeniz mümkündür.

Google’da en çok aranan kelimeleri bulmak

Google’de en çok aranılan kelimeleri bulmak SEO açısından önemlidir. Bildiğiniz gibi bir sitenin tasarımı olsun site içeriği olsun ne kadar SEO iyileştirmeni yapılmışsa Google arama motorunda üst sıralarda listelenme imkânı, o oranda artar. SEO dediğimizde metin içerikleri açısından anahtar kelimeleri, Google’nin sizi bulması amacıyla belirli bir düzende kullanmanız şeklinde anlayabilirsiniz. Tabi ki SEO, sadece makale türü paylaşımların teknik özelliklerinden ibaret değildir. İşte, makalenin yazıldığı an itibariyle Türkiye’de en çok aranılan kelimeler:

Google Trend

Google Trends yâda Türkçe tabiriyle Google Trend olan aramalar an be an değişmektedir. Bu bakımdan genel bir ziyaretçi kesimini çekmek için haftalık ve aylık olarak en çok aranılan kelimelerle içerik üretmeniz daha kalıcı ve faydalı olacaktır. Bunun dışında anahtar kelime planlaması da yapabilirsiniz. Bundan anlaşılması gereken reklam gelirleridir. Google AdWords hesabınız varsa muhtemelen bunu bilmeniz gerekecek. Google AdWords hesabınıza girdiğinizde anahtar kelime öbekleri için ödenen miktarları ve kazanç oranlarını görebilirsiniz. Özellikle İngilizce paylaşımlarda bazı anahtar kelime sorguları için tıklanma başına hayli fazla ödeme yapılmaktadır. Google AdWords üzerinden anahtar kelimeler için alınacak tekliflerde en yüksek ücret ödenen, ancak bunu yanında rekabet gücü orta yâda düşük olanlarla makale paylaşımı, YouTube üzerinden video paylaşımı yada Twitter ve Facebook ortamlarında paylaşımlar yapılabilir. Bunların hepsi sizlere hızlı ve kolay kazanç sağlayacaktır.

Google Aranma Hacmi

Anahtar kelime planlayıcıları ve trend olan anahtar kelimelerin tek başına sayfanızda bulunmasının Google arama motorunda üst sıralarda sizin sitenizin gösterilmesi için yeterli olmayacağını unutmayınız. Çünkü Google bu tip boş ve ziyaretçileri yanıltan anahtar kelime bulutlarının bulunduğu siteleri ötelemekte hatta çoğu zaman liste dışı bırakmaktadır. Google’de en çok aranılan kelimeleri bulmak hakkında paylaşımımız burada bitiyor. Aklınıza takılan her türlü hususta sizlere yardımcı olmaya hazır olduğumuzu bildirir; Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.